Witajcie! Otrzymaliśmy od Was wiele opinii, po zmianie wyglądu strony. Doceniamy je i ciężko pracowaliśmy nad usprawnieniem działania naszej strony. Na stronie znajdowało się dużo niepotrzebnych elementów, widgetów, sekcji i plików (w tym zdjęć w dużej rozdzielczości) przez co strona ładowała się długo, działała wolno i sprawiała pewne problemy, nie tylko na starszych urządzeniach. Postanowiliśmy to zmienić i stawić czoła wyzwaniu! Przejrzeliśmy wszystkie pliki motywu, który ręcznie zmodyfikowaliśmy, aby dostosować go do naszych planów i potrzeb. Zoptymalizowaliśmy kody CSS oraz JS, aby ładowały się szybciej, wprowadziliśmy systemy kompresji, plików cache oraz zastosowaliśmy minifikację kodu strony. Pozbyliśmy się zbędnych wtyczek, kodów, które zwiększały czas ładowania strony – niektóre zastąpiliśmy innymi, poprawionymi (np. instagram story). Wprowadziliśmy drobne zmiany w wyglądzie oraz zaczęliśmy kompresować zdjęcia i grafiki. Mamy nadzieję, że zmiana się podoba i widzicie różnicę w działaniu strony, ponieważ zwiększyliśmy jej prędkość o ponad 50%! Testy mówią same za siebie, możecie sprawdzić 🙂

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi, chętnie piszcie do nas, postaramy się poprawić jak najwięcej! Do następnego!

 

UWAGA!
*Niektóre grafiki nadal są przetwarzane i mogą pojawiać się na stronie w bardzo małej rozdzielczości i jakości (miniaturki) – z czasem zostaną zastąpione prawidłowymi wersjami!

tomgacz

tomgacz

Założyciel i redaktor tomgacz.pl. Zajmuję się filmowaniem, montowaniem, grafiką i fotografią. Z zawodu Informatyk, aktualnie Specjalista ds. reklam.