Nagrywanie filmów smartfonem… czy to możliwe? Jak z jakością nagrań?

W 2019 roku planujemy zmienić swój dotychczasowy sprzęt na bardzo zaawansowane smartfony, którym będziemy nagrywać nasze produkcje. Dlaczego nagrywamy smartfonami?

Odpowiedź jest bardzo prosta! Kiedyś smartfony nie miały wbudowanych aparatów, pozwalających nagrywać filmy chociażby w rozdzielczości 4K – dzisiaj to standard. Mówimy tutaj oczywiście o smartfonach z górnej półki, np. Huawei P20 Pro, iPhone XS Max, Samsung Galaxy S9+. Obecnie smartfony są bardzo małymi urządzeniami, które pozwalają nam, na nagranie w bardzo dobrej jakości. Nasz ostatni film był w całości nagrany dość starym urządzeniem – iPhonem 6s; w 2019r. chcemy wymienić nasze urządzenia, na nowsze. Wtedy będziemy mogli nagrywać jeszcze lepsze filmy.

Obecnie nawet iPhone 6s potrafi dać lepszą jakość nagrań niż nasza lustrzanka (Canon 600D), dodając, że lustrzanka zajmuje o wiele więcej miejsca i jest mniej poręczna niż smartfon.

Dajcie znać co o tym sądzicie! 🙂

tomgacz

tomgacz

Założyciel i redaktor tomgacz.pl. Zajmuję się filmowaniem, montowaniem, grafiką i fotografią. Z zawodu Informatyk, aktualnie Specjalista ds. reklam.